Колонка редактора: Трошечки магії

Стівен Кінг якось сказав, що книжки — це винятково мобільна магія. Письменники… хороші письменники також є чарівниками: пишучи, вони творять нові світи. Толкінівське Середзем’я, пратчеттівський Дискосвіт, мартінівський Вестерос, роулінгівський Гоґвортс і, напевно, найпустельніший світ літературного мультиверсу — гербертівська Дюна… І якщо вам не довелося там побувати, не кажіть, що навіть не чули про них.

Трохи магії є в отій фотографії, що здатна передати цілий спектр емоцій без слів. Так само з тією картиною — вона розповідає цілу історію, не видавши жодного звуку. Магія присутня навіть в он тій пісні; так, вона зі словами, але й нот всього сім. І, мабуть, без магії не обійшлося в отій виграній судовій справі, яка на перший погляд здавалася безнадійною. Звісно, може, втрутилась котрась із богинь — Муза, Фортуна або Феміда. Але весь пантеон богів і богинь усіх міфологій — це теж певною мірою про магію.

Здається, магія супроводжує всіх, хто робить свою роботу добре, хто любить свою роботу. Може, тому, що любов — теж трохи магія?

Тож читаймо «Український юрист» та не будьмо маґлами.

 

Христина ПОШЕЛЮЖНА, редактор розділу «Спочатку»

-->