Форум: Прогрес — у нормі

Христина ПОШЕЛЮЖНА

Юристи називають прогресивними норми Кодексу з процедур банкрутства, однак головна проблема України — у невиконанні законодавства

 

Прийняття парламентом того чи іншого документа завжди користується підвищеною увагою юридичної спільноти. Особливо, якщо йдеться про кодифікований нормативний акт. Так співпало: Кодекс України з процедур банкрутства було прийнято у першому читанні за місяць до ІІІ Форуму з реструктуризації та банк­рутства, тож не дивно, що він став лейтмотивом обговорення. Форум пройшов у Києві 18 квітня 2018 року. Організатор — газета «Юридическая практика», генеральний партнер — ЮК EQUITY, експертний — МЮФ CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang, професійний — ЮК «Алєксєєв, Боярчуков та Партнери».

Окрім Кодексу, у фокусі уваги учасників були перезавантаження процедур неплатоспроможності, ­фінансова реструктуризація, супроводження про­цедур банкрутства, альтернативні варіанти врегулювання проблемної заборгованості та відновлення платоспроможності боржника.

За словами спікерів, банківська спільнота у цілому підтримує Кодекс, однак головна проблема — у невиконанні законодавства. І все ж суб’єктам процедури банкрутства необхідно надати якомога більше інструментів. Експерти говорять, що одним із механізмів, яким зловживають недобросовісні особи, є мораторій. Кодекс якраз запроваджує чіткі строки для цієї процедури. Юристи прогнозують, що до другого читання суттєво доопрацьовуватимуться норми, що регулюють діяльність арбітражних керуючих (пропонується створити єдину саморегульовану організацію).

-->