Проза життя: Правила життя
Ольги ПРОСЯНЮК

Керуючу партнерку адвокатського об’єднання AVER LEX, адвокатку Ольгу ПРОСЯНЮК знають на ринку як фахівчиню, яка успішно реалізовує найскладніші проєкти у сфері кримінального права та із захисту інтересів бізнесу, професійних прав, ділової репутації тощо. Багато з цих проєктів мають значний соціальний резонанс: тиск, який відчуває професіонал у подібних справах, одних змушує відступати, а інших, до числа яких ми упевнено можемо зарахувати Ольгу, загартовує. Вона неодноразово демонструвала яскравий приклад лідерства у професії юриста, здатність боротися не тільки за права клієнтів, а й за професійні права самих адвокатів, чим заслужила повагу колег, а також отримувала визнання й нагороди українських та міжнародних рейтингів. При цьому вона знаходить час бути прекрасною дружиною, люблячою мамою і чарівною харизматичною жінкою. Тож пропонуємо дізнатись її власну філософію життя та секрети успіху

Щоранку кажу собі… тільки вперед і тільки до перемог. Завжди чітко розплановую свій тиждень з урахуванням усіх професійних та особистих активностей — судових засідань, зустрічей, юридичних та сімейних заходів, тренувань. Для мене регулярність і планування — головні інструменти розвитку й успіху. Тому тільки вперед!

Згадуючи свою першу перемогу в суді… у мене виникає посмішка. Ця перемога надважлива для мене. Вона стала доленосною і в професійній кар’єрі, і в особистому житті. Справа мала багато епізодів, що вже тоді навчило мене багатофункціональності. Але найважливіше, що тоді я познайомилась зі своїм майбутнім чоловіком. Так, ми були опонентами у процесі, але зрозуміли, що далі нам потрібно бути на одній стороні.

Сьогодні я… МАМА! Мама двох синів та маленької донечки, мама великої AVER сім’ї. І ще без рожевих ілюзій сьогодні я недосипаю і хвилююсь, але одночасно відчуваю себе найщасливішою. Бо недосипаю через бажання маленької донечки бачити маму і вдень, і вночі, але оченята маленького риженького щастя знімають всю втому. А хвилююсь і через навколишні обставини, які відбуваються в країні, і через проблеми клієнтів, і в турботі за команду та сім’ю, але взаємна підтримка і надійність у кожному з оточуючих спонукають вірити, що у кожного з нас усе буде добре!

Моїми вчителями… спочатку були мама та бабуся, які вчили бути цілеспрямованою, сильною, вірити, що я можу набагато більше, ніж думаю, але найголовніше — жити та діяти за сумлінням, тоді не буду шкодувати про жодне зі своїх рішень та вчинків.

У професійній сфері моїми вчителями були мій перший керівник, який говорив: «Оля, завжди будь зубастою!», та Кузнєцов Андрій Володимирович, який навчив мене якісно складати процесуальні документи, виступати в суді, будувати стратегії. Не перестаю дякувати їм за це, коли телефоную привітати з днем народження чи спілкуюсь при зустрічі.

Сьогодні моїми вчителями є зовнішні обставини, які вчать швидко рухатись та адаптовуватись, планувати на багато кроків уперед і реагувати на зміни, швидко приймати рішення, тримати баланс і ставати ще кращим!

У своєму оточенні прагну бачити… порядних людей з великою душею. Я все роблю з позиції великої любові — до клієнтів, професії, команди — тому і намагаюсь спілкуватись і працювати з відданими та порядними людьми.

Цього року нашій компанії буде десять років (самій не віриться), і я щаслива, що з багатьма співробітниками ми разом уже сім, вісім і навіть десять років. Стосунки в команді будуються на принципах розуміння, взаємоповаги, відданості та довіри. І, розуміючи, скільки років ми разом, це правильний підхід. Оскільки в кримінальній практиці важливо не хто твій супротивник, а хто поряд із тобою. З такою командою партнерів, адвокатів, помічників, як у мене, мені нічого не страшно і ми досягнемо всіх цілей!

Вести резонансні справи… це мій життєвий драйв. Часто здається, що саме для цього я була народжена. Це стосується кожної справи, незалежно від резонансності. Коли я приходжу в судове засідання, все інше перестає існувати, я забуваю про втому, зовнішні обставини і для мене в той момент існує лише клієнт, процес, обрана стратегія і тактика. І кожен судовий процес я відчуваю по-особливому, як тендітну, унікальну конструкцію.

Хто прагне успіху, тому я радила б… не боятись! Не боятись змін, помилок, щоденної важкої праці, безлічі спроб, конфліктів і ще багатьох «стоп»-факторів. Завжди будьте впевнені, що все вийде, і знову ж таки — рухайтесь уперед.

Вважаю, що за свою кар’єру мені вдалося… багато, і про що мріяла, і чого навіть не очікувала. Мені вдалося стати лідером у практиці, яку дехто і зараз вважає «нежіночою». Мені вдається брати участь у справах, які не мають аналогів і, сподіваюсь, у майбутньому будуть обговорюватись студентами на практичних заняттях. А ще вдається поєднувати доволі наповнену різними емоціями роботу, які залежать від клієнтів, стану справи, управлінських рішень у компанії, з не менш наповненим почуттями материнством.

Специфіка жіночого лідерства… очевидна, але через це не менш важлива — повірити в себе, в те, що все зможеш, незалежно від обставин і стереотипів, рухатись до своєї мети. Для мене лідерство залежить не від статі, а від віри в себе.

Найкращий подарунок… моя сім’я і маленька донечка, про яку я завжди мріяла.

Усе буде добре… в нашій країні — і небо над нею буде мирним, у наших серцях, у наших сім’ях, улюблених справах і в результаті всі наші мрії здійсняться. Завжди треба мріяти, бо мрії — це проєкти майбутнього, в якому все буде добре!

-->