Преамбула: Вчасний розворот

Артем СТОЯНОВ,
старший партнер «Юридичної групи LCF», адвокат

У час, коли доля країни залишається невирішеною, говорити про високу активність бізнесу не доводиться. Економічна, політична та соціальна кризи змусили водночас призупинитися всі сфери вітчизняного виробництва на доволі тривалий період. Тому не дивно, що на юридичному ринку сьогодні панує деяке затишшя і, щоб воно не переросло в затяжну кому, потрібно змінити політику ведення бізнесу на 180 градусів.

Перш за все необхідно провести перевірку професійності команди юридичної фірми та докласти максимум зусиль для підвищення її рівня. Сьогодні не час давати порожні обіцянки, не маючи за ними глибокої експертизи. Навпаки, клієнти стороною обходитимуть консультантів, які більшу частину часу рекламують себе, при цьому не показуючи реального результату.

Безумовно, криза — це час для перегляду управлінських бюджетів. Як не дивно, але саме в скрутні часи виявляється, що більшу частину вит­рат можливо переорієнтувати для досягнення бажаного результату. Завдяки вдалому акумулюванню кош­тів є можливість не тільки скоротити витрати, а й знайти нові шляхи їх використання, що дасть змогу підвищити ефективність ведення бізнесу та залучити нових клієнтів. При цьому в жодному разі не можна забувати про вже існуючих. Так, у нашій компанії приділяється значна увага саме постійним клієнтам, які вже довірилися нам і обслуговуються на регулярній основі. Вчасно прислухаючись до потреб клієнтів, ми розуміємо, які практики доцільно розвивати сьогодні та що необхідно робити, аби якомога рідше звертатися до антикризових заходів.

-->