№05 Травень 2014 року → У вільний час

Власний стиль: Фірма з характером

Ніка ГЛАЗУНОВА

«УЮ» продовжує досліджувати стилі українських юрфірм. Цього разу про особливості юридичної фірми «Гвоздій та Оберкович» розповіла її виконавчий директор Світлана ЛАЗАРЕНКО

ОДЕСЬКИЙ ОФІС

Інтер’єр офісів: від класики до модерну 

Юридична фірма «Гвоздій та Оберкович» має два офіси — в Києві та Одесі. Їхнє оформлення представляє діаметрально протилежні стилі — класика та модерн. Однак саме ці стилі разом відображають ставлення фірми до роботи і життя. Інтер’єр головного офісу в Києві оформлений у класичному лондонському стилі. Стіни прикрашено рідкісним живописом, меблі — ручної роботи. Такий інтер’єр символізує стабільність, впевненість і традиції. Офіс компанії в Одесі виконаний у сучасному стилі модерн, у світлих кольорах, в інтер’єрі превалює легкість, притаманна Південній Пальмірі. Цей стиль презентує креативність, новаторство і прогресивність. Таке поєднання різних інтер’єрів, з одного боку, досвіду та традицій — з іншого, креативності та новизни віддзеркалює підходи і технології, за якими працює команда фірми.

Унікальна локація та сучасна інфраструктура

ЮФ «Гвоздій та Оберкович» є активним споживачем інноваторських технологій у бізнесі. Наші переговорні кімнати обладнані спеціальною технікою, за допомогою якої проводяться регулярні відеонаради всього колективу та відеоконференції з клієнтами, і сотні кілометрів між учасниками таких нарад не тільки не є перешкодою для якісного та вчасного спілкування, але й суттєво економлять кошти компанії, що дуже важливо для клієнтського гаманця. Хедофіс фірми має унікальне розташування. Він знаходиться в оточенні головних держаних будівель — Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів, Верховної Ради. Поруч — Верховний Суд та вищі спеціалізовані суди. Прекрасний Маріїнський парк є улюбленим місцем релаксації працівників фірми в обідній час, а офісний центр, який майже весь займає ЮФ «Гвоздій та Оберкович», є одним із найкрасивіших та найвишуканіших офісних центрів у столиці. Усі приміщення в офісах фірми продумані таким чином, щоб вони були не лише красивими, але й функціональними. Робочі кімнати обладнані всім необхідним, у кабінетах працюють по двоє-троє осіб, які мають зручне робоче місце та необхідну техніку в ­своєму розпорядженні.

Солідний вигляд: краватка має значення

Особливості дрес-коду фірми чітко регламентовані у вигляді спеціальної політики, яка входить до стаффбуку, так званого довідника співробітника. ЮФ «Гвоздій та Оберкович» вважає, що юрист поважної юридичної фірми повинен мати солідний вигляд незалежно від того, де він знаходиться у робочих справах — в офісі чи поза ним, та з ким спілкується — з клієнтами, чиновниками або з пресою. Єдиний допустимий дрес-код на роботі — ділове вбрання. Для чоловіків це костюм у темній кольоровій гамі, світла сорочка, сучасна краватка, якісне і чисте взуття. Наявність краватки навіть не обговорюється, це обов’язковий елемент дрес-коду для чоловіків-юристів. Більше того, краватка має гармоніювати з вбранням, бути правильно зав’язаною і підтягнутою до комірця. Партнери фірми надають цьому особливе значення, оскільки такий підхід через зовнішні деталі дисциплінує певні внут­рішні принципи роботи юриста, а охайний вигляд дуже красномовний у роботі юриста загалом. Якщо говорити про жіночий варіант вбрання, то прийнятними на роботі є костюми, блузи, ділові сукні. Аксесуари, парфуми та мейкап фірма рекомендує використовувати помірно, відповідно до загальноприйнятої етики ділового спілкування. У теплі місяці року дрес-код фірми не зазнає змін. Юристи працюють у сучасному і комфортному офісі — кондиціоноване повітря сприяє дотриманню рекомендованого способу підбору гардеробу. До того ж виробники одягу пропонують сьогодні великий вибір ділових костюмів і сорочок з легких дихаючих тканин. П’ятничний дрес-код у фірмі може відрізнятися від щоденного лише у тому разі, якщо у післяробочі години запланований корпоративний захід — похід у кіно чи боулінг. Якщо цього дня юрист не має зустрічей з клієнтами, допускається прийти на роботу у джинсах, акуратному джемпері чи сорочці відповідно до стилю smart casual.

Яскравий партнерський тандем

Нинішній успіх фірми та її позиції на ринку були б неможливими без яскравого партнерського тандему Валентина Гвоздія та Сергія Оберковича. Обидва керівники доповнюють один одного за ґрунтовними професійними знаннями та досвідом, становлять мудру і якісну управлінську команду завдяки особистісним якостям. У щоденній роботі їм притаманні відповідальність, рішучість, самодисципліна та системність, які мотивують на подібне ставлення до роботи всіх працівників фірми. Аналітичний склад розуму, далекоглядність, прогресивність — ці риси дозволяють фірмі впевнено зростати і розвиватися за обраним курсом, попри буремні події та обставини. Здатність довіряти колегам по фірмі, давати шанс до зростання молодим фахівцям через делегування їм завдань та відповідальності — завдяки таким якостям у фірмі можливе кар’єрне зростання кожного юриста з позиції помічника до партнера. Людяність і тактовність — ці, на перший погляд, не надто притаманні великому бізнесу риси начальників, дозволяють керівникам ЮФ «Гвоздій та Оберкович» налагоджувати зв’язок з працівниками на ­індивідуальному рівні, тонко відчувати психологію колективу і вчасно вимірювати «температуру» в офісі. В основі управління нашої фірми — лідерство на всіх рівнях. Керівники є беззаперечними лідерами для всіх співробітників. Причому такий стиль управління не нав’язаний самими керівниками, а органічно сформований на рівні всього колективу. Як справжні лідери керівники мотивують колег ідеями, порадами, завданнями, увагою до деталей офісного життя. У своєму лідерстві вони не надмірні, а швидше діють як наставники і вчать лідерських якостей інших партнерів, старших юристів. Для такого стилю не характерні недоліки, а от переваг чимало. Серед них — добре структуровані практики всередині фірми, прогнозоване зростання команди, налагоджений розподіл клієнтської роботи, сформовані наставницькі завдання для роботи з молодшим юридичним персоналом.

Здорова атмосфера в колективі

Керівництву ЮФ «Гвоздій та Оберкович» вдається таким чином добирати і юридичний персонал, і адміністративний, що результатом стала команда людей із дуже схожими цілями, принципами і пріоритетами. Це уміння і є запорукою здорової атмосфери у колективі, ефективного вирішення поставлених завдань, успішного пошуку компромісу. Довкола всі «свої», тому вони чудово тебе розуміють, їм легко пояснити, у чому проблема, просто знай­ти спільну мову. Саме тому в нашій фірмі немає такого поняття, як часта зміна працівників, люди працюють роками, піднімаються кар’єрними сходинками і отримують задоволення і від своєї роботи та від атмосфери довкола.

Добір однодумців у команду ЮФ «Гвоздій та Оберкович» є найголовнішим фактором, що дозволяє злагоджено та успішно працювати. Окрім цього, дуже важливу роль у побудові ефективного механізму виконання клієнтських та інших завдань відіграє правильний розподіл роботи, делегування та мудре керівництво. Менш досвідчені фахівці займаються збиранням інформації, виконують технічну роботу, а старші фахівці все структурують та аналізують. Контроль якості є пріоритетом фірми від першого дня роботи. Чіткі критерії, яким мають відповідати послуги фірми, прописані у стаффбуці та відомі всім працівникам фірми. Однією із незаперечних гарантій якості є безпосередня участь партнерів у клієнтських проектах. Відповідальний за ту чи іншу справу партнер постійно її тримає на контролі, він завжди в курсі подробиць, що стосуються цієї справи, і за необхідності без жодних затримок долучається до справи чи дає корисну пораду.

Колективні, камерні та приватні традиції

Традиції фірми можна поділити на масштабні, загально колективні та камерні, приватні. До перших, звичайно, належать літній та зимовий корпоративи. Піар-відділ фірми щоразу придумує оригінальний формат свята, цікаву тему і обов’язково планує отримання незабутніх вражень працівниками. У цих заходах беруть участь обидва офіси — київський та одеський, тому свята завжди проходять весело, шумно, яскраво і креативно! Окремо треба сказати про традицію нашого колективу щороку відві­дувати концерт у Філармонії, присвячений відкриттю сезону. Партнерам фірми, які захоплюються класичною музикою, вдалося «заразити» любов’ю до неї і всіх інших. До камерних потрібно зарахувати такі речі, як святкування днів народження у колективі (згідно з політикою фірми заборонені будь-які святкування на території офісу, вони проводяться винятково поза його межами), щоденну ранкову каву із обговоренням останніх цікавих новин та гру в маленький теніс щонеділі сталою командою, що складається із наших юристів та партнерів. Ще однією традицією можна назвати регулярні «вилазки» колективу на позаофісні активності: екскурсії, боулінг, кіно, ковзанки, концерти, вистави.

-->